вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Trwałe płoty z drewna

Niewłaściwie konserwowane ogrodzenia z drewna prędko się zużywają i mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny urok i własności. Decydując się na używanie drewna na płot powinno się poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa powinno się zacząć od należytego oraz skrzętnego przygotowania towaru na płot, albowiem od tego zależy efekt końcowy naszych robót. Przed użyciem artykułów do osłony i dekoracji ogrodzeń z drzewa niezbędne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, trzeba nanieść kolejne amalgamaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń plastikowych. Ten model ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji stądtoteż dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий